Dnes je sobota 23.2.2019, svátek má Svatopluk

23. 2. Slavkov – Budkování

pozvánkaHola, hola, jaro volá a my vás zveme v sobotu 23. února od 9 hodin na 1. slavkovské budkování s dílničkou pro děti a povídáním o životě ptáčků. Přineste si s sebou svou hnízdní budku (nebo si ji pořiďte od nás, buď na místě nebo si ji vyzvedněte v pampelišce, abyste si ji podepsali doma – víc info do zpráv), kterou si můžete podepsat – aby bylo vidět, kdo ji daroval ptáčkům a nebo si na ni napsat vzkaz! Rozvěšovat budeme s Petrem Navrátilem a jeho přáteli ze Slavkovského ochranářského spolku.

Komentářů (0)
 

23. 2. Křenovice – Košt slivovice

 

23. 2. Vícemilice – Tradiční ostatky

 

23. 2. Slavkov – Stanování na Urbánku

pozvánka
pozvánka
Rozhodli jsme se  uspořádat tuto sobotu 23. února od 17 hodin Stanování na Urbánku, na které všechny srdečně zveme. Předpověď počasí slibuje na sobotní noc teploty okolo –5 °C a čeká nás tak pravděpodobně poslední mrazivý víkend v tomto roce. S sebou špekáčky na opečení, víno na svaření a výbavu na přespání! Prosíme všechny, kteří se budou chtít zúčastnit (ať už přespat či se jen zastavit na svařák), aby dali vědět Martinovi Vrbovi na tel. 737 768 389.

Komentářů (0)
 

2. 3. Slavkov – 12. vepřové hody

pozvánka
pozvánka
Město Slavkov u Brna ve spolupráci s řeznickým mistrem Reném Nádeníčkem a restaurací U Fidela zve milovníky tradičních zabijačkových pochoutek na již dvanácté vepřové hody, které se uskuteční se v sobotu 2. března od 8 do 11 hodin před radnicí na Palackého náměstí. K ochutnávce a k prodeji budou zabijačkové produkty (černá polévka a vařené maso) a další uzenářské výrobky z vlastní produkce řeznictví Nádeníček. V provozu bude také udírna. Po celou dobu akce bude také zajištěno občerstvení v režii restaurace U Fidela z Brna.

Komentářů (0)
 

9. 3. Slavkov – SWAP

 

9. 3. Bošovice – Cesta na sever

pozvánka
pozvánka
Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích Vás srdečně zve na besedu o Norsku. O své zážitky z cest se s vámi podělí Magda a David Rychnovští. Beseda se uskuteční v sobotu 9. března 2019 od 18 hodin v zimní zahradě vedle pavilonu amazoňanů v zoo. Vstupné dobrovolné.

Komentářů (0)
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Edita Raušerová: V Helsinkách se mi líbí
  Šípková Růženka / Foto: archiv FNO
  Šípková Růženka / Foto: archiv FNO
  Jméno Edita Raušerová není Slavkovákům neznámé. Ale i přesto si ji dovolím čtenářům představit. Edita Raušerová byla žákyní tanečního oboru ZUŠ Fr. France ve Slavkově u Brna pod vedením paní učitelky Lenky... celý článek

Kultura

 • Hudební večer v ZUŠ
  Hudební večer / Foto: archiv ZUŠ
  Hudební večer / Foto: archiv ZUŠ
  V romanticky zasněženém podvečeru 29. ledna 2019 proběhl ve slavkovské ZUŠ Fr. France další z hudebních večerů. Byl tentokrát tematicky zaměřen na vítěze školního kola ve hře na dechové nástroje.

Černá kronika

Příroda

 • Rozvěšování krmítek pro ptáčky
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Nadšení, pomoc, pohoda, úsměv, stejný cíl – tohle jsme zažívali na krásné akci „rozvěšování krmítek pro ptáčky“ v sobotu 8. prosince v zámeckém parku.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.